به گزارش روابط عمومی شتابدهنده آرکاپ، مهدی زواری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی و ارومیه در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با شتاب‌دهنده آرکاپ با تأکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد فناوری باید حمایت و تقویت شوند، اظهار کرد: هدف‌گذاری‌های عملیاتی در شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و فناوری از دغدغه اصلی مردم است. با حمایت از مراکز رشد و شتابدهی، شرکت‌های نوآور توسعه‌یافته و باعث جنب‌وجوش در چرخه اقتصادی استان و کشور می‌شوند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از بهترین مظاهر و مؤثرترین مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌روند، افزود: ازاین‌رو توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور و دانش‌های مهارت محور و ورود علم به چرخه اقتصاد بسیار حائز اهمیت است که همواره مورد توجه دانشگاه قرار دارد. تأسیس مراکز رشد موجب حمایت و تشویق افراد صاحب ایده به سمت ایجاد شرکت‌های کوچک و متوسط شده و بستر‌ها برای کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت هموار می‌شود.

سالار فریدپور مدیرعامل شتاب‌دهنده دانش‌بنیان آرکاپ نیز با اشاره به موضوع تفاهم‌نامه گفت: تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی و ارتباط دانشگاه و صنعت و تجاری‌سازی ایده‌ها انجام می‌گیرد. این امر یکی از الزامات امروز حرکت به سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان است. شتاب‌دهنده‌ها به‌عنوان یکی از بازیگران مهم اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری کشور در کنار سایر بازیگران ازجمله دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌عنوان بازوی اجرایی چابک، نقش پررنگی دارند.

همکاری و استفاده از ظرفیت طرفین برای آموزش و فرهنگ‌سازی برای رشد اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری و تربیت منتور و ایجاد شبکه منتورینگ در دانشگاه، همکاری و استفاده برای جذب، حمایت و شتاب‌دهی استارت‌آپ‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، برگزاری رویداد‌های کارآفرینی، همکاری در راستای جذب سرمایه مورد نیاز تیم‌های مرکز رشد و سرمایه‌گذاری در راستای منافع مشترک طرفین از محور‌های مهم این تفاهم‌نامه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *